Home

Welcome to MSSPP Chess. MSSP is stand for Pulau Pinang Schools Sport Council (Majlis Sukan Sekolah-sekolah Pulau Pinang).

Untitled Document

News

KARNIVAL CATUR MSSPP 2017

Tarikh : 15 Julai 2017
Masa : 8 am to 6 pm
Tempat : PUSAT SUKAN SMJK PHOR TAY




A-17Jadual Kejohanan Catur.doc.pdf
17-9TKB-PEREMPUAN-Catur.doc.pdf
17-9TKB-Lelaki-Catur.doc.pdf
17-12TKB-PEREMPUAN-CONGKAK.doc.pdf
17-12TKB-LELAKI-CONGKAK.doc.pdf
17-12TKB-PEREMPUAN-XIANGQI.doc.pdf
17-12TKB-LELAKI-XIANGQI.doc.pdf
17-15TKB-PEREMPUAN-XIANGQI.doc.pdf
17-15TKB-LELAKI-XIANGQI.doc.pdf
17-18TKB-PEREMPUAN-XIANGQI.doc.pdf
17-18TKB-LELAKI-XIANGQI.doc.pdf

Online Registration
Tarikh tutup pendaftaran : 13 Julai 2017




Kejohanan Catur MSSPP 2017


Pemenang-pemenang Peringkat Daerah
Name Zon Sekolah Hadiah Kategori
Muhammad Ziyad Hariz Nibong Tebal SK Sungai Acheh Johan Daerah Perai 12TKB L
LIM WEI JYE Permatang Pauh SJKC JIT SIN A Naib Johan Daerah Perai 12TKB L
Kiritharan a/l Elumalai Bukit Mertajam Sjkt Permatang Tinggi Tempat ke-3 Daerah Perai 12TKB L
TAN SHAO CHEAN Butterworth SJKC KWANG HWA BUTTERWORTH Johan Daerah Perai 12TKB P
AINA NABILAH BT BIDIN Permatang Pauh SK GUAR PERAHU Naib Johan Daerah Perai 12TKB P
AINA NADHIRAH BT BIDIN Permatang Pauh SK GUAR PERAHU Tempat ke-3 Daerah Perai 12TKB P
Tan Yik Chean Butterworth SMJK Chung Ling Butterworth Johan Daerah Perai 15TKB L
Herman Leong Xin Yang Butterworth SMJK Chung Ling Butterworth Naib Johan Daerah Perai 15TKB L
Lim Cheng Lun Bukit Mertajam SMJK JIT SIN Tempat ke-3 Daerah Perai 15TKB L
FARAH BT MAZLAN Bukit Mertajam SMSTSSS Johan Daerah Perai 15TKB P
NUR HANEENAJWA BINTI ABDUL HALIM Nibong Tebal SMK SERI NIBONG Naib Johan Daerah Perai 15TKB P
NUR SYAHIRAH BINTI HISYAM Nibong Tebal SMK SERI NIBONG Tempat ke-3 Daerah Perai 15TKB P
Dashyen a/l Murugiah Permatang Pauh SMK TUN HUSSEIN ONN Johan Daerah Perai 18TKB L
Lee Ming Qi Bukit Mertajam SMJK JIT SIN Naib Johan Daerah Perai 18TKB L
Roy Aaron Morong Permatang Pauh SMK TUN HUSSEIN ONN Tempat ke-3 Daerah Perai 18TKB L
FATIN ANIS NATASYA BT MOHD SABRI Bukit Mertajam SMSTSSS Johan Daerah Perai 18TKB P
NUR FARAH ADLINA BINTI MOHD FAISAL Nibong Tebal MRSM TRANSKRIAN Naib Johan Daerah Perai 18TKB P
HANNAN HUMAIRA BINTI ZAINAL Kepala Batas MRSM KEPALA BATAS Tempat ke-3 Daerah Perai 18TKB P
LAI HONG JUN Jelutong SJKC KWANG HWA Johan Daerah Pulau 12TKB L
Ferris Lim Feng Wei Jelutong SJKC Keong Hoe Naib Johan Daerah Pulau 12TKB L
Shanjay Ram a/l Pragaesh Jelutong SJKT SUBRAMANIYA BARATHEE Tempat ke-3 Daerah Pulau 12TKB L
ESTHER NG E-JO Jelutong SJKC SHIH CHUNG CAWANGAN Johan Daerah Pulau 12TKB P
TEH KAI XIN Kelawai SJK C PEREMPUAN CHINA Naib Johan Daerah Pulau 12TKB P
OOI TSE HAN Jelutong SJKC KWANG HWA Tempat ke-3 Daerah Pulau 12TKB P
ESHWANT SINGH Kelawai SMK St Xaviers Johan Daerah Pulau 15TKB L
Yip Yong Jelutong SMJK HENG EE Naib Johan Daerah Pulau 15TKB L
EUGENE SAW YOU JIN Air Itam SMJK CHUNG LING Tempat ke-3 Daerah Pulau 15TKB L
Chuah Ee Hwei Kelawai SMJK Perempuan China Pulau Pinang Johan Daerah Pulau 15TKB P
Ooi Siu Pei Kelawai SMJK Perempuan China Pulau Pinang Naib Johan Daerah Pulau 15TKB P
CHONG HUI YI Jelutong SMK CONVENT GREEN LANE Tempat ke-3 Daerah Pulau 15TKB P
ANAND LOW HONG REN Air Itam SMJK CHUNG LING Johan Daerah Pulau 18TKB L
Benjamin Lee Kelawai SMK St Xaviers Naib Johan Daerah Pulau 18TKB L
Lim Xing Zhi Jelutong SMJK CHUNG HWA CONFUCIAN Tempat ke-3 Daerah Pulau 18TKB L
Yeoh Wen Kelawai SMJK Perempuan China Pulau Pinang Johan Daerah Pulau 18TKB P
Rachel Tan Sze Jie Kelawai SMJK Perempuan China Pulau Pinang Naib Johan Daerah Pulau 18TKB P
Khoo Yu Ling Kelawai SMJK Perempuan China Pulau Pinang Tempat ke-3 Daerah Pulau 18TKB P


Majlis Penyampaian Hadiah P. Negeri
Masa : 4.00 pm - 5.00 pm
Tarikh :13 Julai 2017

Pemenang-pemenang Peringkat Negeri
Name Zon Sekolah Hadiah Kategori
Poh Yu Tian Kelawai SJKC HUN BIN Johan 12TKB L
LEE CARE GREENE Jelutong SJKC KWANG HWA Naib Johan 12TKB L
ALDEN GOH KAI RAY Kelawai SJK C PEREMPUAN CHINA Tempat ke-3 12TKB L
Tin Shan Ze Jelutong SJKC Keong Hoe Tempat ke-4 12TKB L
Yeoh Yuan Hui Jelutong SJKC Keong Hoe Tempat ke-5 12TKB L
Kong You Jing Balik Pulau Straits International School Tempat ke-6 12TKB L
Nicholas Cheah Yer P'ng Air Itam CHUNG LING PRIVATE Tempat ke-7 12TKB L
LEE YEE WEY Jelutong SJKC SHIH CHUNG CAWANGAN Tempat ke-8 12TKB L
LOO PIN XIE Kelawai SJKC HUN BIN Tempat ke-9 12TKB L
Ang Jing Xu Jelutong SJKC Keong Hoe Tempat ke-10 12TKB L
Sim Jia Ru Kelawai DALAT INTERNATIONAL SCHOOL Johan 12TKB P
Ding Dao En Balik Pulau Straits International School Naib Johan 12TKB P
WONG CHING WEN Jelutong SJKC SHIH CHUNG CAWANGAN Tempat ke-3 12TKB P
KEE LEE ER Jelutong SJKC KWANG HWA Tempat ke-4 12TKB P
AGNES CHONG KAI NI Kelawai SJK C PEREMPUAN CHINA Tempat ke-5 12TKB P
DIVYADARRSHINI A/P LOGANATHAN Kepala Batas SK BERTAM INDAH Tempat ke-6 12TKB P
WONG YINN LONG Air Itam SMJK CHUNG LING Johan 15TKB L
Kong Ren En Balik Pulau Straits International School Naib Johan 15TKB L
TAN JUN YING Air Itam SMJK CHUNG LING Tempat ke-3 15TKB L
ENG JIA JEAN Air Itam SMJK CHUNG LING Tempat ke-4 15TKB L
KOAY YU ZHE Jelutong SMJK PHOR TAY Tempat ke-5 15TKB L
TIN SHAN WEN Air Itam SMJK CHUNG LING Tempat ke-6 15TKB L
NG SHI YANG Air Itam SMJK CHUNG LING Tempat ke-7 15TKB L
ENG JIA QIAN Air Itam SMJK CHUNG LING Tempat ke-8 15TKB L
Ng Ern Yi Bukit Mertajam SMJK JIT SIN Tempat ke-9 15TKB L
HENG GU JIA Air Itam SMJK CHUNG LING Tempat ke-10 15TKB L
Chua Jia-Tien Kelawai SMJK Perempuan China Pulau Pinang Johan 15TKB P
Goh Jie Yi Kelawai The International School of Penang (Uplands) Naib Johan 15TKB P
Tan Jia Xuan Jelutong SMJK HENG EE Tempat ke-3 15TKB P
Ong Coshinne Kelawai SMJK Perempuan China Pulau Pinang Tempat ke-4 15TKB P
Chin Mei Qi Kelawai SMJK Perempuan China Pulau Pinang Tempat ke-5 15TKB P
Tan Jia Jin Jelutong SMJK HENG EE Tempat ke-6 15TKB P
Chee Yi Hun Jelutong SMJK HENG EE Johan 18TKB L
Yip Thung Jelutong SMJK HENG EE Naib Johan 18TKB L
Chong Ming Ee Jelutong SMJK CHUNG HWA CONFUCIAN Tempat ke-3 18TKB L
NG SHI XUAN Air Itam HAN CHIANG HIGH SCHOOL Tempat ke-4 18TKB L
TEOH ERN SHENG Air Itam SMJK CHUNG LING Tempat ke-5 18TKB L
CHUAH HAO MIN Air Itam SMJK CHUNG LING Tempat ke-6 18TKB L
ANG ZHEN WEI Air Itam SMJK CHUNG LING Tempat ke-7 18TKB L
Nicholas Tan Kelawai SMK St Xaviers Tempat ke-8 18TKB L
Ooi Xie Yiang Butterworth SMJK Chung Ling Butterworth Tempat ke-9 18TKB L
HENG CHUN CHOONG Jelutong SMJK PHOR TAY Tempat ke-10 18TKB L
Wong Yi Chee Kelawai SMJK Perempuan China Pulau Pinang Johan 18TKB P
KHAW KER LEE Jelutong SMJK PHOR TAY Naib Johan 18TKB P
ENG JIA WEI Jelutong SMJK PHOR TAY Tempat ke-3 18TKB P
Loh Jing Lin Kelawai SMJK Perempuan China Pulau Pinang Tempat ke-4 18TKB P
Goh Shu Wei Kelawai SMJK Perempuan China Pulau Pinang Tempat ke-5 18TKB P
Sylvia Chong Kai Ling Kelawai SMJK Perempuan China Pulau Pinang Tempat ke-6 18TKB P









Last Update 29 Jun 2017
Senarai Pemain Pilihan Acara Perseorangan
updated-0900-30 jun-seeding-MSSPPCaturAcaraPerseorangan.pdf

Senarai Pasukan Pilihan Acara Berpasukan
Pasukan-Pilihan MSSPP2017-Acara-Berpasukan.pdf

24 Pemain pilihan (seeding) pertama (acara perseorangan) dan 4 pilihan pertama (Acara Berpasukan) terus layak ke peringkat akhir yang akan diadakan pada 10 - 13 Julai 2017, tidak perlu bermain dalam peringkat Kelayakan Perai dan Pulau.

Senarai Nama Pemain Muktamad Acara Perseorangan
updated-29-Jun-MSSPPCaturAcaraPerseorangan.pdf

Senarai Muktamad Acara Berpasukan
updated-MSSPPCaturAcaraBerpasukan.pdf

JADUAL PERTANDINGAN
A-17Jadual Kejohanan Catur.doc.pdf


Updated 26 Jun 2017
SENARAI NAMA PEMAIN YANG TELAH DAFTAR DALAM ACARA PERSEORANGAN
E-MSSPPCaturAcaraPerseorangan (14).pdf

Sekolah yang diwarnakan dengan "pink" telah mendaftar bilangan pemain yang melebihi bilangan maksimum yang dibenarkan. Guru penasihat sekolah perlu membuat permohonan dengan mengisi borang Pemain Tambahan 17kBorangPemain Tambahan.doc.pdf dan hantar ke unit sukan sebelum 29 Jun 2017 atau menggugurkan bilangan pemain yang berlebihan dengan menghantar message ke 016-4370180 ataupun pemain yang diwarnakan "pink ini akan digugurkan secara automatik pada senarai nama muktamad pemain berdaftar.


SENARAI NAMA SEKOLAH YANG TELAH DAFTAR DALAM ACARA BERPASUKAN
MSSPPCaturAcaraBerpasukan.pdf

SEKIRANYA TERDAPAT KECICIRAN MAKLUMAT, BOLEH MENGHUBUNGI 0164370180 SEBELUM 29 JUN 2017.




Kelayakan Seberang Perai
Tarikh : 3 - 4 Julai 2017
Masa : 8 am to 5 pm
Tempat : SJKC Keng Koon SP Selatan

Kelayakan Pulau
Tarikh : 5 - 6 Julai 2017
Masa : 8 am to 5 pm
Tempat : SMJK Phor Tay

Peringkat Negeri
Tarikh : 10 - 13 Julai 2017
Masa : 8 am to 5 pm
Tempat : SMJK Phor Tay



Pengurus Pasukan wajib mendaftar pemain secara online sebelum tarikh tutup pertandingan. Borang pendaftaran yang lengkap diserah pada hari pertama pertandingan kepada urusetia kejohanan.

Bagi sekolah yang ingin mendaftar bilangan pemain melebihi bilangan yang dibenarkan, perlu menghantar Borang Pemain Tambahan yang lengkap kepada Unit Sukan JPN di Pusat Kecemerlangan Westland sebelum tarikh tutup.

”Senarai Pemain Didaftarkan” , ”Senarai Pemain Pilihan” dan ” Jadual Pertandingan ” muktamad akan dipaparkan di laman web www.mssppchess.we.my pada 29 Jun 2017. Pengurus pasukan dikehendaki menyemak untuk memastikan semua pemain berjaya didaftarkan sebelum hari pertandingan.

Sebarang Pendaftaran atau perubahan pada hari pertandingan tidak akan dilayan.



Pendaftaran Online: Pendaftaran Ditutup 12:07am 27 Jun 2017
Tarikh tutup pendaftaran : 23 Jun 2017 telah ditunda ke 26 Jun 2017.

Sekiranya Kriteria Pencalonan Pemain Pilihan tidak dipaparkan selepas pendaftaran online, Maklumat "Pencalonan Pemain Pilihan" boleh dimessage ke no tel 0164370180. Contohnya [Tang Wei Kit : Rating MCF 1876] [Khaw Choo Kean : MSSPP 2016 ke-4].


17edit-PERATURAN CATUR MSSPP.doc.pdf
A-17Jadual Kejohanan Catur.doc.pdf
17Senarai semakan pengurus pasukan.pdf
17-12TKB-perempuan-Catur.doc.pdf
17-12TKB-lelaki-Catur.doc.pdf
17-15TKB-perempuan-Catur.doc.pdf
17-15TKB-lelaki-Catur.doc.pdf
17-18TKB-perempuan-Catur.doc.pdf
17-18TKB-lelaki-Catur.doc.pdf
17kBorangPemain Tambahan.doc.pdf
17TINDAKAN PEMAIN.doc.pdf




Kejohanan Catur MSSM 2016
Tarikh 13 - 17 Ogos 2016
Negeri Penganjur : Kelantan.

Keputusan keseluruhan

12TKB-LELAKI-BERPASUKAN-Final Ranking.pdf
15TKB-LELAKI-BERPASUKAN-Final Ranking.pdf
18TKB-LELAKI-BERPASUKAN-Final Ranking.pdf
12TKB-PEREMPUAN-BERPASUKAN-Final Ranking.pdf
15TKB-PEREMPUAN-BERPASUKAN-Final Ranking.pdf
18TKB-PEREMPUAN-BERPASUKAN-Final Ranking.pdf
12TKB-LELAKI-PERSEORANGAN-Final Ranking.pdf
15TKB-LELAKI-PERSEORANGAN-Final Ranking.pdf
18TKB-LELAKI-PERSEORANGAN-Final Ranking.pdf
12TKB-PEREMPUAN-PERSEORANGAN-Final Ranking.pdf
15TKB-PEREMPUAN-PERSEORANGAN-Final Ranking.pdf
18TKB-PEREMPUAN-PERSEORANGAN-Final Ranking.pdf

Berita 17 Ogos 2016, Kontinjent catur MSSPP di "SAH" kan sebagai PENERAJU (LEADER) KEJOHANAN CATUR MSSM, selepas memenangi Johan Keseluruhan dua tahun berturut-turut.



Gambar menunjukkan Kontinjen catur MSSPP melaungkan cogankata kontinjen,

"Penang leads, Penang leads, Penang leads all the ways,
we lead, we lead, we lead all the ways.
"SAH" "



















































































PROGRAM PEMBANGUNAN - KARNIVAL CATUR 2016



Tarikh : 16 JULAI 2016
Masa : 8 am to 5 pm
Tempat : SMJK CHUNG HWA CONFUCIAN








Kejohanan Catur MSSPP 2016

Laporan_KEJOHANAN_MSSPP_CATUR 2016.doc.pdf
SURAT PANGGILAN DARI UNIT SUKAN, JPN. [PDF FORMAT}
Catur Peringkat Negeri.pdf